Baza Wiedzy - Akademia Nova Cert
Jak przygotować się do egzaminu VT1+VT2?
Brak komentarzy

Zbliża się termin Waszego szkolenia VT1+2? Męczą Was pytania – na czym się skupić oraz jak rozdzielić czas na naukę? W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam jak się przygotować na egzamin VT1+2.

Czytaj dalej ->
Audytor wewnętrzny – ile zarabia i jak pracuje?
Brak komentarzy

W tym artykule Artur i Łukasz opowiedzą, jak uprawnienia audytorskie odmieniły ich karierę. Odpowiemy też na często powracające pytania o zarobki audytora. Przekonaj się, czy praca audytora jest dla Ciebie i czy to Ci się opłaca.

Czytaj dalej ->
Jak dobrać podstawowe zakresy do WPQR?
Brak komentarzy

Wbrew pozorom, dobór odpowiednich zakresów do WPQR nie jest tylko domeną nadzoru spawalniczego. Myślę, że każdy związany z branżą spawalniczą powinien mieć wiedzę na ten temat. Jeżeli nie wiesz jak dokładnie dobrać zakresy do WPQR, ten artykuł jest dla Ciebie.

Czytaj dalej ->
WPS a WPQR – czym to się różni?
Brak komentarzy

Wydawałoby się, że jest to jest oczywiste. Jednak sporo osób wyszukuje w Google: “WPS a WPQR”. Dlatego, w tym artykule krótko i zwięźle opisuję co to jest WPQR, a co to WPS.

Czytaj dalej ->
jak dobrze rozpocząć audyt
Jak prawidłowo rozpocząć audyt?
Brak komentarzy

Dobre otwarcie to zawsze obiecujący prognostyk dla całego przedsięwzięcia. Identycznie jest z przeprowadzaniem audytu. Jeżeli słabo zaczniesz, później to wrażenie i fatum ciągnęło się będzie przez cały audyt. Dlatego dzisiaj zdradzę ci 5 najważniejszych punktów dobrze rozpoczętego audytu.

Czytaj dalej ->
Ile kosztuje Cię brak kontroli jakości?
Jeden komentarz

Masz błędne założenie, że kontrola jakości w firmie to koszt. Jeżeli tylko dla tego jej jeszcze nie wdrożyłeś, to nawet nie wiesz ile tracisz – poważnie. Na dobrej kontroli jakości długoterminowo zarobisz dużo więcej, niż stracisz na jej wdrożeniu. Oczywiście trzeba to zrobić z głową i nie przegiąć punktu kosztów jakości. Masz to szczęście, że powiem Ci jak to zrobić.

Czytaj dalej ->
cięcie termiczne CPQR
Cięcie termiczne wg EN 1090-2. Czy potrzebny Ci CPQR?
Jeden komentarz

Dlaczego okresowa kontrola procesu cięcia termicznego stali jest bardzo ważna?
Co należy sprawdzić, aby udokumentować walidację procesu cięcia termicznego?
Kwalifikowanie technologii cięcia termicznego – czy potrzebny Ci tak zwany CPQR?

Czytaj dalej ->
iso 9001
ISO 9001 – 5 zalet posiadania systemu zarządzania jakością
Jeden komentarz

Odczarujemy trochę system ISO 9001, bo niestety jest mocno “zaczarowany” w naszym przemyśle. Spora liczba firm uważa go jako zło konieczne, które trzeba “wdrożyć”, aby dostać kontrakt lub stanąć do jakiegoś przetargu. Gdy się wczytasz w normę, to dobrze utrzymany system zarządzania jakością jest IDEALNYM SCHEMATEM do rozwoju organizacji.

Czytaj dalej ->